“Davranış Bilimleri” lisans bölümünü tamamlayarak Davranış Bilimi Uzmanı olarak çalıştı. Uzun süre çeşitli eğitim, seminer ve kongrelere katıldı. Çocuğu olduktan sonra oğlunu daha yakından tanımak isteyen Müjde Yahşi, Çocuk Psikolojisi alanında detaylı araştırmalar yaptı ve bu süreçte ikinci lisans eğitimi olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde “Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik” lisans bölümünü tamamlayarak “Psikolojik Danışman” ünvanını aldı. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünü “Bağlanma” alanında yazdığı proje ile tamamlayarak “Uzman Klinik Psikolog” ünvanını almaya hak kazandı.

Aile Terapisi Eğitimi, Grup Psikoterapisi Eğitimi, MMPI Kişilik Testi Eğitimi, Psikoterapötik Görüşme Teknikleri Eğitimi, Davranışın Psikofizyolojik Temelleri Eğitimi, BDT Eğitimi, İleri Psikopatoloji Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Bağlanma Terapisi Eğitimi, Psikodrama Eğitimi, Uygulayıcı Sertifikalı Çocuk Testleri Eğitimi, Çocuk Psikolojisi Eğitimi, Uygulayıcı Sertifikalı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi, Çocuk Resminin Psikopedagojik Açıdan Değerlendirilmesi Eğitimi, Montessori Eğitimi, Montessori Uygulamaları Eğitimi, Çocuk Merkezli Yaklaşımlar Eğitimi gibi çocuk ruhunu ilgilendiren eğitimler aldı ve çocuk ve aile alanında tanınan uzman terapistlerle uzun süreli çalışmalar yaptı.

Aile Terapisi konusunda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Fatih Kılıçarslan ve AİLE-DER çalışma gruplarında görevler aldı. Yenidoğu Eğitim Kurumları Öğretmen Akademisi’ne 2 yıl boyunca devam etti. Yenidoğu Okulları’nda Psikolojik Danışman olarak çalıştı. Klinik Psikolog olarak klinik psikoloji stajını NP Beyin Hastanesinde yaptı ve bu süre zarfında; Bipolar Bozukluk, Şizofreni, Ağır Depresyon, Paranoid Şizoid Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk ve Bağımlılık tedavileri gören yatan hastalar üzerinde çalıştı.

Halen alanıyla ilgili çalışmalar yapmakta, Bakırköy ve Başakşehir’de bulunan psikolojik danışmanlık merkezlerinde danışanlarını görmektedir.